Кована огорожа

Давно відомо - кування є одним з найпоширеніших способів художньої обробки металу. Найчастіше цей термін пов'язаний з ковальським ремеслом, з обробкою заліза. Залізо менш інших металів піддається холодній обробці і для здобуття потрібної форми його необхідно розігрівати до температури понад 1000 °С.
  Ще в часи Київської Русі міські ковалі майстерно кували із заліза і сталі предмети побуту, сільськогосподарські знаряддя, інструменти ремісників, зброю і зброю, кінську збрую. Всі ці види виробів призначалися для практичного використання, а тому вони робилися добротно, добре відповідали своїм функціям. У повну силу художні особливості заліза розкрилися пізніше, особливо в російському мистецтві XVII-XVIII століть. Віконні отвори закривалися ажурними кованими гратами, сади і парки оформлялися майстерно зробленими кованими огорожами, воротами.
  Багато оформлені залізні двері з елементами кування прикрашали кам'яні храми, палаци, в будівництві яких брали участь майстри всіх видів ремесла.
  У XVIII столітті кування широко використовується для виконання огорож міських садиб, особняків, церковних дворів. У Петербурзі з нею змагається техніка чавунного литва, витісняючи кування як дорогу роботу. Але своєрідність художніх рішень, яка досягається ковкою, зберігає інтерес до неї і в XIX столітті.
  Якщо для литва малюнок і розробку всієї декорації давав архітектор, то кування завжди розраховувалося на творче варіювання і доопрацювання деталей ковалем.
  Фантазія і майстерність, винахідливість, віртуозне володіння технологією, прекрасне знання особливостей і можливостей металу дозволяють створювати високохудожні витвори мистецтва, безмежно великого і виразного світу кованого металу.
  У XX столітті на зміну декоративному кованому металу прийшли зварні конструкції, що пов'язане з розвитком прокатного і штампувального виробництв, художнє кування стало спрощуватися.
  З давніх часів методи виробництва кування майже не змінилися, не рахуючи того, що з кузні зникли хутра для роздмухування вогню і з'явилися пневмомолот і електрозварювання. Але ці технологічні новини лише спростили процес виготовлення виробів, не змінивши при цьому суті. Входивши в ковальський цех, відчуваєш віяння старовини: майстри в довгих фартухах і мерехтіння вогню - в кузні все як і раніше. Відродження художнього кування має величезне значення для сучасного декоративно-прикладного мистецтва.
  В даний час популярність кованих виробів зростає. Прикраса будинку, саду, квартири і офісу кованими предметами інтер'єру стало "модним" у спроможних людей. Ніщо не може так перетворити, підкреслити індивідуальність квартири, удома, саду, як по-справжньому красиві і стильні ковані деталі інтер'єру. І це безперечно, оскільки саме художнє кування є одним з останніх "живих" ремесел в наше століття стандартних виробів, що виробляються масовим накладом.
  Ковані обгороджування є одним з елементів системи безпеки будинків, офісів, котеджів, парковок і так далі Ковані забори охороняють територію від вторгнення непрошених гостей і можливих неприємностей. Але окрім цього вони виконують і естетичну функцію. У гармонії із загальним стилем будинку, малих архітектурних форм тих, що знаходяться на території, воротами, хвірткою, оформленим крильцем і балконними обгороджуваннями, вони створюють загальний неповторний стиль будівлі і території, що оточує його.
  Не дивлячись на строгу красу і елегантність зварних заборів і огорож, безперечними лідерами тут є саме ковані забори. Лише у них поєднуються легкість і міцність, витонченість кованого мережива і безперечні захисні характеристики, легкий ажурний малюнок і відчуття спокою і захищеності за ним.
  Залежно від вибраного ескіза і методу фарбування ковані забори і сходові обгороджування можуть гармонійно підкреслити і обіграти будь-який стиль, в якому виконані будинок і територія, що оточує його. Будь то класицизм, бароко або модерн, виконання обгороджувань в кованому металі завжди підкреслить те головне, що несе в собі стильовий напрям.
  Разом з розвитком історії мистецтва художнє кування прошла довгу дорогу, і сьогодні ми можемо дозволити собі ворота у стилі барокко, класики або модерна.
  Варто відзначити, що ще в петровськие часи, коли до Петербургу був завезений західний стиль кування, з'явилося неписане правило "подавати" огорожу особняка як візитну картку його власника. На ворота поміщалися фамільні герби, символи роду, іменні вензелі. Колони, що обрамували ворота, могли вінчати кам'яні, ковані, литі символи гостинності господаря будинку. Залежно від того, зустрічали гостя грізні містичні химери, благородні леви, або просто квіткові чаші з узором з переплетених лілій, ставало зрозуміло, чого чекати від господаря: добросердя, офіційного прийому або зустрічі в холодних тонах. Можна сказати, таким вишуканим чином господар давав гостю можливість підготуватися до візиту і попереджав про свій характер, свої захоплення і рід діяльності.


 

Актуально

Я опубликовал новые фотографии. Их можно найти здесь.